Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok

Jakie meble do łazienki kupić, by urządzić ją modnie i wygodnie? Jakie kolekcje przetrwają próbę czasu i będą służyć przez lata? Na jakie materiały warto postawić? Poznajcie 5 kolekcji mebli łazienkowych Devo, które wpisują się w trendy w urządzaniu na 2022 rok

  1. Kolekcja Oval Devo – naturalnie piękne meble łazienkowe

Żywe rośliny, zieleń oraz naturalne materiały zdominowały wystrój modnie urządzonych domów i mieszkań. Naturalnych inspiracji nie może także zabraknąć wśród najważniejszych trendów w aranżacji przestrzeni kąpielowych w 2022 roku. Płytki imitujące kamień i drewno, kolorowe wzory inspirowane światem przyrody oraz drewniane meble to podstawa modnie urządzonej łazienki. Przy czym te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Fronty i dekory z rysunkiem drewna zawsze dobrze się prezentują. Wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają zaś trwałość na lata. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Oval marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio i nagrodzona Oskarem designu – Red Dotem. Prosta forma mebli oraz zastosowanie drewna dębowego wprowadzają do przestrzeni łazienki spokój i harmonię, dzięki czemu idealnie zaspakajają potrzeby aranżacyjne miłośników życia w zgodzie z naturą.

  1. Kolekcja Sonet Devo – łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń kąpielowa staje się domową oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna. Urządzić łazienkę w stylu SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale też ładnie się prezentować. W tej roli dobrze sprawdzi się kolekcja mebli Sonet Devo. Zaprojektowana przez Grynasz Studio w stylu soft design opiera się na miękkich liniach, stylowych zaokrągleniach oraz harmonijnych proporcjach. Stonowana kolorystyka oraz detale wykonane z olejowanego, litego drewna pozwalają na stworzenie przestrzeni atrakcyjnej wizualnie, idealnej do wypoczynku w domowym zaciszu.

  1. Kolekcja Koral Devo – przestrzeń szyta na miarę

Modna łazienka w 2022 roku to także przestrzeń dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dlatego tak ważnym trendem w aranżacji jest personalizacja i wiążąca się z nią ściśle w przypadku mebli – modułowość. Spersonalizowany wystrój łazienki to piękny i efektowny wygląd wpisujący się w gusta i upodobania użytkowników, ale też rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb, codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Meble modułowe to szeroka oferta brył oraz możliwość dowolnego zestawiania elementów i budowania przestrzeni łazienki w oparciu o różne scenariusze użytkowe. Takie właśnie możliwości stwarza kolekcja Koral marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio. Daje ona bardzo dużą swobodę w komponowaniu ze sobą poszczególnych elementów, ich kolorystyki, wyboru uchwytów, a nawet sposobu wykończenia krawędzi frontów. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach. Modułowość mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami, mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. System pozwala także na zabudowę i estetyczne wkomponowanie toalety oraz bidetu podwieszanego. Wszystko według indywidualnych potrzeb i upodobań.

  1. Kolekcja Amaro 2.0 Devo – funkcjonalność i higiena

Modne meble do łazienki to takie, które pasują zarówno do stylu i wielkości pomieszczenia. Są też funkcjonale i pomagają utrzymać porządek w łazience na co dzień. By zachować czystość i higienę warto postawić na kolekcje o minimalistycznym wyglądzie, wykonane z praktycznych materiałów. Taka jest linia mebli do łazienki Amaro 2.0 marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio. To zestaw prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań dla miłośników funkcjonalności. Metalowe akcesoria malowane proszkowo łączą w sobie ciekawą formę plastyczną z łatwym i praktycznym scenariuszem użytkowym. Dają też możliwość personalizacji poprzez dowolne wykorzystanie strefy wokół lustra i umywalki. Na uwagę zasługuje także minimalistyczna kolekcja Mood (proj. Grynasz Studio) marki Devo, która pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości łazienki i potrzeb użytkowników. Nowoczesne rozwiązanie toaletki oraz organizerów na podręczne akcesoria podkreśla oryginalny charakter pomieszczenia.

  1. Kolekcja Gloria 2.0 – ponadczasowa elegancja

Nadchodzący rok to także zwrot ku bardziej klasycznym inspiracjom. Powolne odchodzenie od stylistycznej prostoty na rzecz efektownych form, miękkich linii i obłych kształtów, którego zapowiedzią był powrót art déco. To także come back kolorów – zarówno głębokich, nasyconych barw, jak i subtelnych, stonowanych pasteli, które coraz częściej zdobią też fronty modnych mebli łazienkowych. Na szczególną uwagę zasługują jednak meble ryflowane, takie jak z linii Gloria 2.0marki Devo zaprojektowanej przez Grynasz Studio. Dostępne w kolekcji bryły łączą stylowe zaokrąglenia z nowoczesną formą. Uzyskane w ten sposób wrażenie miękkości potęguje pastelowa kolorystyka. Prawdziwe wrażenie robią jednak charakterystyczne żłobienia frontów – ryflowania właśnie. Dzięki nim kolekcja Gloria 2.0 to prawdziwa perełka wśród mebli do łazienki.

O Devo 

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.